Proč vyrazit na vodu?

1. Jiný pohled na svět

Pohled na okolní svět je ze sedačky kanoe či raftu zcela jiný než běžně znáte z pěších nebo cyklo - výletů. Navíc možnost se kdykoli vykoupat v parném dnu není k zahození.

2. Příroda a památky v okolí jihočeských řek

Příroda a památky v okolí jihočeských řek jsou naprosto unikátní. Budete proplouvat jak poklidnou přírodou, tak i velmi zajímavými obcemi. V okolí řeky budete moci pozorovat lesy, louky, skály, ale i obce, jako je Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna. Je možno navštívit celou řadu památek - hrady, zámky, kláštery...

3. Relaxační i adrenalinová dovolená

Vodu je možno pojmout přesně jak si budete představovat. Pro milovníky relaxační dovolené je ideální zapůjčit si raft a vyrazit na Vltavu, která sama o sobě poměrně pěkně teče, takže se při pádlování nenadřete. Nemáte kam spěchat. Navíc většina jezů na řece je sjízdná, takže nebudete muset rafty složitě přenášet a nudit se také zajisté nebudete. Kdo má naopak rád dovolenou trochu více adrenalinovou, zapůjčí si na Vltavě plastovou kanoi, která je mnohem rychlejší a obratnější než raft. Nebo si zapůjčíte nafukovací kanoi včetně neoprenového vybavení a vyrazíte rovnou za adrenalinem na rakouskou Salzu?

4. Rodinná dovolená / dovolená s partou kamarádů

Většina vodáků pojme vodu jako rodinnou dovolenou nebo vyrazí se svou partou. Někteří vodáci se setkávají třeba právě jen jednou za rok na vodě. Ve větší partě je zaručena větší zábava. V obou případech jde o velmi vyhledávaný způsob trávení dovolené.

5. Zázemí okolo řeky

Nemusíte se bát, že byste okolo jihočeských řek nenašli možnost ubytování (jak ve vlastním stanu, tak dnes již ve většině kempů i v chatkách), že byste neměli kde si koupit limonádu nebo pivo, kam si dojít na záchod. Infrastruktura v okolí řek je dnes již povětšinou na velmi dobré úrovni. 

6. Zvládnu to? Nikdy jsem to nezkoušel...

Pro úplné začátečníky je vhodnějším plavidlem raft či nafukovací kanoe. Většina lidí zvládne ale po chvíli zkoušení na stojící vodě řídit i plastovou kanoi. Nic na tom není - vyzkoušejte si to!

7. Jak je to s bezpečím na tekoucí vodě?

Je nutno samozřejmě vybírat náročnost sjížděného úseku dle dosažených vodáckých zkušeností. Pokud ale vyberete pro svou dovolenou některou z jihočeských řek, budete se řídit pokyny průvodce či informačních tabulí a budete dodržovat základní pravidla bezpečnosti, pak je dovolená na vodě bezpečnou aktivitou. Důrazně také doporučujeme dát si pozor na alkohol (ostatně jako při jakékoli činnosti)!

8. Jednoduchá organizace dovolené

Organizace vaší dovolené na vodě je naprosto jednoduchá. Stačí si vybrat vhodné datum, některou z jihočeských řek a domluvit se s partou, kdo s vámi pojede. Pak už jen stačí se nám ozvat a zbytek můžete nechat na nás. S naplánováním dalších podrobností vám rádi pomůžeme. Budeme se vám snažit maximálně vyhovět ve všech vašich požadavcích. Jsme půjčovna lodí a raftů na Vltavě, Lužnici a Otavě a vše spojené s vodou děláme rádi.

9. Kolik mě to bude stát?

Dovolená v Čechách vás vyjde zajisté levněji než dovolená v zahraničí. Stále více lidí preferuje aktivní dovolenou v Čechách před pasivní v zahraničí. My se navíc snažíme nabízet naše služby nejlevněji na jihu Čech, takže s námi zajisté neproděláte :-)

Tak ahooooj na vodě!

>>> REZERVACE VYBAVENÍ ZDE <<<

---slider---

slider slider

PŮJČOVNA LODÍ VLTAVA, LUŽNICE, OTAVA

Půjčujeme rafty, plastové i nafukovací kanoe na Vltavě, Lužnici a Otavě.

 

PŮJČOVNA FERRATOVÉHO VYBAVENÍ

Půjčujeme ferratové vybavení na vaše expedice po Čechách i zahraničí!

 

--- sociální sítě ----

---odkaz na všechny novinky---

Kontaktujte nás

Půjčovna lodí, raftů, ferratového vybavení a sněžnic Cvakni se!

Tomáš Smolek, Ludvík Smolek

Adresa, sklad: Plav 3

E-mail: info@cvaknise.cz

Tel: 721 104 858